Jaktprovsmeriter 2021

SNFK Arjeplog/Merkenes 28-30 april, fjäll
1 ukl hp Flexyvas Norrlands Guld, äg/för Peter Henriksson
1 ukl Sjaunjamyrens LZ Kawa, äg Anna Mattsson, för Jonatan Öhman
1 ukl Forsrännarens Johanna, äg/för Anders Fors
2 ukl Forsrännarens Johanna, äg/för Anders Fors
1 ökl Aeris TK Leija, äg/för Roger Larsson
1 ökl Skeirutj Raija, äg/för Olov Åhman
1 ökl Skeirutj R-Nero, äg/för Mikael Kangosjärvi
2 ökl Gamekeepers Jäkel, äg/för Magnus Engdahl

NNFK Storlien 29-30 april, fjäll
1 ukl Borgeflons RW Diego, äg Magnus Isaksson Hangasjärvi, för Eva Perman
1 ukl Black Luckys Cleo, äg/för Hans Bengtsson
2 ukl Borgeflons GW Eld, äg Linda Johansson, för Eva Perman
2 ukl Östbergets Äzzla, äg/för Marie Frändegård
2 ukl Flexvyas Malt, äg/för Hampus Halvarsson
3 ukl Trostebackens Tjorven, äg/för Oskar Högström
3 ukl Östbergets Äsch, äg Olle Forss, för Anders Eriksson
3 ukl Trostebackens Tyra, äg/för Micke Johansson
3 ökl V-Skalets Jaga, äg Maritha Forss, för Anders Eriksson

SNFK Arjeplog 24-25 april, fjäll
1 ukl hp Härjarös Silva, äg/för Rolf Sandström
2 ökl Skeitrutj Raija, äg/för Olov Åhman
2 ökl Skeitrutj T-Nero, äg/för Mikael Kangosjärvi

NNFK Lofsdalen 23-25 april, fjäll
1 ukl hp Flexvyas IF Sobra, äg/för Jan Svensson
1 ukl Flexvyas IF Sobra, äg/för Jan Svensson
1 ukl Peter Da La Fuente Saguito, äg/för Anna Zakrisson
1 ukl Borgeflons GW Estelle, äg/för Eva Perman
2 ukl Mac Vargs E Golden Buzzer, äg/för Monica Garbeklint
3 ukl Borgeflons GW Estelle, äg/för Eva Perman
3 ukl Fågelkärrs Tylla, äg/för Jürgen Snell
3 ukl Östbergets Äzzla, äg/för Marie Frändegård
3 ukl Borgeflons RB Fundin, äg/för Stefan Sandnes
1 ökl Borgeflons RX Beatrix, äg/för Stefan Sandnes

NNFK Tännäs 18 april, fjäll
2 ukl Milpoints Daejka, äg/för Magdalena Wennström
3 ukl Borgeflons RB Fundin, äg/för Stefan Sandnes
3 ukl Borgeflons GW Elda, äg/för Stefan Sandnes
2 ökl Foxdalens P Polly, äg/för Reino Unosson

SNFK Arjeplog 17 april, fjäll
2 ökl Skeirutj Raija, äg/för Olov Åhman
3 ökl Gamekeepers Jäkel, äg/för Magnus Engdahl

ÖNFK Abisko 16-18 april, fjäll
1 ukl Forsrännarens Johanna, äg/för Anders Fors
2 ukl Forsrännarens Johanna, äg/för Anders Fors
2 ukl Fanby Ebira, äg Jesper Strandelin, för Sanne Johansson
2 ukl Fanby Ebira, äg Jesper Strandelin, för Sanne Johansson
2 ukl Sjaunjamyrens Hank the Tank, äg/för Erik Emmoth
1 ökl Riptryffelns Gretsky, äg/för Björn Antonsson

VBFK Hemavan 10-11 april, fjäll
1 ökl Dagertuns Kajsa, äg/för Klas Dagertun
3 ökl Dagertuns Kajsa, äg/för Klas Dagertun

NNFK Rörvattnet 9-11 april, fjäll
1 ukl Black Luckys Cleo, äg/för Hans Bengtsson
1 ukl Black Luckys Cleo, äg/för Hans Bengtsson
2 ukl Trostebackens Tyra, äg/för Mikael Johansson
3 ukl Trostebackens Tyra, äg/för Mikael Johansson
3 ökl Peter De La Fuente Sanquito, äg/för Anna Zackrisson

NNFK Edevik 3-4 april, fjäll
1 ukl Trostebackens Tyra, äg/för Mikael Johansson
3 ukl Borgeflons GW Estelle, äg/för Eva Perman
3 ukl Peter De La Fuente Sanquito, äg/för Anna Zackrisson
1 ökl Borgeflons XJ Champagne, äg Lisa Lindberg, för Eva Perman

SFK Krageholm 2-4 april, fält
1 ukl hp Top Point Mira, äg/för Bertil Mårtensson
1 ökl Top Point Purdey, äg/för Alexander Bennergård
2 ökl Top Point Purdey, äg/för Alexander Bennergård

ÖNFK Ritsem 28 mars fjäll
1 ukl Sjaunjamyrens LZ Kawa, äg Anna Mattsson, för Jonatan Öhman

ÖFK Öland 20-21 mars, fält
1 ukl hp Fågelkärrs Vilja, äg/för Patric Sundin
1 ökl Top Point Iris, äg/för Henrik Nilsson
1 ökl Björås Grissla, äg/för Daniel Nilsson

NNFK Bruksvallarna 20 mars, fjäll
2 ukl Black Luckys Cleo, äg/för Hans Bengtsson
1 ökl Borgeflon´s Agda, äg/för Reino Unosson

NNFK Gräftåvallen 17 mars, fjäll
3 ukl Borgeflon´s Diego, äg/för Magnus Isaksson/Hangasjärvi

NNFK Bruksvallarna 14 februari, fjäll
3  ukl Fågelkärrs Tylla, äg/för Jürgen Snell

 

Jaktprovsmeriter Utland 2021