HÖSTEN 2011

NNFK Matfors 5-6 november
1 UKL m Hp Vet Points Spotify Reine Lundqvist

Trögstad 30 oktober
1 AK Borgeflons JL Ritti äg Ronny Remvang

VFK Hjo 22-23 oktober
2 ÖKL Lyngberga Tim Douglas Larsson

Stensta (Harka) 21-23 oktober
1 SKL Borgeflons JL Raska äg Herman Billung, för Trond Remvang
3 Skl Vattvikens Liquorice Agneta Andersson
2 UKL Skeirutj Spira Marianne Dalunde
1 ÖKL Hp Milrökens Tinne .Kenneth Persson
2 ÖKL Holmstas Signe Bengt Öström
3 ÖKL Viijägarens Hot Lips Jenny Bodell
3 UKLSkeirutj Spira Marianne Dalunde
3 ÖKL Härjarös Quest Karin & Olle Thulin

SPK’s huvud prov och GFK Gotland 14-16 oktober
1 SKL CACIT Viijägarens Gnista Lisbeth Bodén
2 SKL Bronspilens Andante Ulf Boström
1 UKL HPTiurskogens Penny Claes Carnbring
1 UKL Black Shetans Bitte Stig Nilsson för Sören Mulvad
2 UKL Viarps Hatari Carl Fredrik Stolt
2 ÖKL Semeghini Ulama Björn Meijel
1 ÖKL hp Stenbitens Epson Carl Fredrik Stolt
1 UKL hpTiurskogens Penny Claes Carnbring
2 ÖKL Bronspilens Armani Ewa Odenius
3 ÖKL Semeghini Urama Christian Ramsten
1 SKL Viijägarens Gnistra Lisbeth Bodén
2 SKL Bronspilens Andante Ulf Boström
1.a Guldpokalen Black Shetans Bitte Stig Nilsson för Sören Mulvad
2:a GuldpokalenTiurskogens Penny Claes Carnbring

ÖNFK Dundret 15-16 oktober
2 ökl Annahojs Copia
2 Skl CK R- CACIT Forsrännarens Certina Anders Fors
4 SKL Forsrännarens Atla Anders Fors
2 UKL Vetpoints Bruna Böna B-O Johansson

NM Lavland Vestfold, Norge, 8 okt -11
2 VK NM Kval Ohlsmyrens P Respect Hans Simensen
2 VK NM Semifinale Ohlsmyrens P Respect Hans Simensen
1 AK Viijägarens Masi Sofia Palmqvist

ÖFK 8-9 oktober Öland
1 UKL Hp Fanby Silver LadyPatric Sundin
2 SKL CKVästan-Åns Spirou Eva-Mia Sjölin
3 ÖKLLyngberga TimDouglas Larsson
2 ÖKLSilverforsens HagbardDouglas Larsson

ÖNFK 8-9 oktober Pello
1 SKL Cert CACIT Borgeflons CJ Phi BO Johansson
2 SKL Hoppfosens Cia Tomas Hedqvist
3 UKL Vet Points ChattaThomas Johansson

Svenskt Derby & Fält SM
1.a Derby 1 UKL Hp Fugledes Pius äg Nils Kinch / Sten Rönneling
2:a Derby 1 UKL Ohlsmyrens Nirvana Martin Ondrasek
1:a SM, 1 SKL Takese Erika Villy Lovén
2 :a SM, 2 SKL Fugledes Eno Bjerke Andersson

SFK Krageholm 24- 25 september
1 UKL Hp Fugledes Pius Nils Kinch för S Rönnerling
2 UKL Viarps Hamilton Martin Lorenzen
1UKL Viarps Hatari Kalle Stolts
2 ÖKL Sala Palmer Einar Lervik för S Rönnerling
2 ÖKL Viarps Elja Anders Persson
2 ÖKL Top Point Axi Bertil Mårtensson
2 SKL Fugledes Eno Bjerke Andersson

FA VBFK Fjällpokal & Fjäll SM Tärnafjällen 24-27 september
3 UKL Ohlsmyrens P Nirvana Martin Ondrasek
3 UKL Fanby Gold Rush Cecilia Wadman
3 UKL Viijägarens Xiomara Åsa Langgren
2 UKL Vet Points Spotify Reine Lundqvist
1 UKL HP 3:a Fjällpokal Myrteigens Lilla Tösen Roger Larsson
1 UKL Hp 5:a Fjällpokal Vet Points Bruna Böna BO Johansson
1 UKL 6;a Fjällpokal Skeirutj Steira Olov Åhman
3 SKL SM-Kval Borgeflons CJ Phi BO Johansson
4 SKL SM Kval Forsrännarens Certina Anders Fors
4 SKL SM Kval Karacanis Hugo Boss Carl Erik Brandberg
2:a SM Karacanis Hugo Boss Carl Erik Brandberg

ÖSFK Hösterum 24-25 september
1 ÖKL HP Borgeflons JL Raska Johanna Söderström
3 ÖKL Semeghini Urama Christian Ramsten

MFK Stensta 17 september
1 ukl Tiruskogens Penny Claes Carnbring
1 UKL Fanby Gold Rush Cecilia Wadman

SFK Bäckaskog 17 september
1 UKL Hp Fugledes Pius Nils Kinch för S Rönnerling

NNFK Bruksvallarna 17-18 september
2 UK Ohlsmyrens P Nirvana Martin Ondrasek
2 ÖKL Anneborgs Nässla Karin Olsson

SGSK Bruksvallarna 16-18 september
1 UKL Hp Bjönnålias Point Monica Garbeklint

SNFK Arjeplogsfjällen 14-15 September
1 UKL Hp Skeirutj Steira Olov Åhman
1 UKL Skeirutj Smilla Rolf Sandström

SISK huvudprov 12-13 september i Gällivarefjällen
1 UKL Vetpoint’s Bruna Böna B-O Johansson
1 UKL HpVetpoint’s Bruna BönanB-O Johansson

FJDs Vesjællandske prøve Dragsholm, Danmark 11. september
2. ukl Viarp´s Hamilton Martin Lorentsen

ÖNFK Dundret 10-11 september
2 SKL Forsrännarens Certina Anders Fors
3 SKL Karacanis Hugo Boss Calle Brandberg
2 UKL Småstugans Albin
3 ÖKLAnnahojs Cobra

NNFK Edevik 3-4 september
1 UKL Viijägarens Xylia Sofia Palmkvist
1 UKL Fanby Gold Rush Cecilia Wadman
2 ÖKL Lykkekjerret´s Lucia Anna Zakrisson

MFK Sälen 3-4 september
1 Ökl Hp Bronspilens Garbo Tommie Bäck
2 UKL Ohlsmyrens P Nirvana Martin Ondrasek

Pirrtivuopio 3-4 September
1 ÖKL Hp Forsrännarens Certina Anders Fors
2 ÖKL Hammerpoints AO Guiness Stig Löfkvist

Saltfjellet 3: september
2 VK Fanby Filippa-K Calle brandberg

Storuman 3-4:e september
2 ÖKL Sörlidbäckens Kalla Anna Edvall
1 UKL Hp Skeirutj Steira Olov Åhman

Tydal den 27 augusti
1AK Silverforsens Party Animal Monica Garbeklint

Inn-Tröndelag Fuglehund klubb 27-28 augusti
1 VK Metrinelunds Kejser Terje Bjugan
1 VK CACITMetrinelunds Kejser Terje Bjugan

Arvidsjaur 19-21 augusti
Skogs SM
1 SKL CACIT SM Vinnare Borgeflons KN Kicki Olov Åhman
1 SKL CERT SM-kval Borgeflons KN Kick iOlov Åhman
4 SKL 4:a SM Forsrännarens Alta Anders Fors
2 SKL CK SM-kval Forsrännarens Alta Anders Fors
3 SKL SM-kval Patjanen´s Baron de ley Mikael Kangosjärvi
3 SKL SM-kval Hoppfossen´s Cia Tomas Hedqvist
4 SKL SM-kval Jimrypa´s Milton Fredrik Nyström
3 SKL SM-kval Härjarös Pila Rolf Sandström
4 SKL SM-kval Lidpoints Leja Leif Wanhainen
1 UKL Hp Skeirutj Smilla Rolf Sandström
2 ÖKL Plettskis Filippa Leif Wanhainen
3 ÖKLVet Points Tummelisa BO Johanssom
1 UKL Hp Skeirutj Steira Olov Åhman
1 ÖKL+HP Plettskis Filippa Leif Wanhainen
2 ÖKL Tjäderhedens I Jessi Fredrik Nyström
3 ÖKL Sörlidbäckens Rutu Mikael Niclasson

Trysil 19-23 augusti
2 AK Borgeflons JL Raska Trond Remvang
2 AK Östbergets Rebell Johanna Söderström
2 AK Chriwalls Evita Christer Wallerby

VÅREN 2011

Merkenäs 29-30 april
1 SKL CERT Skipfjordhönas Prinsen Mikael Kangosjärvi
6 SKLHopfossens CiaThomas Hedqvist
1 UKL HP Vetpoints Bruna Bönan B-O Johansson
1 UKLVestfjorddalens Sture Ola Johansson
3 UKL Myrteigen´s Lilla Tösen Roger Larsson

Alta 15-17 april
1 A C kval Pimens B-Kaisa I L Lökås Pedersen

Grotli 16-17 april
2 UK Pimens B-JentaTurid Skjelbreid

Abisko 15-17 april
3 SKL Hoppfosens Labb Karl Jordan
1 ÖKL Hp Hoppfosens Bor Karl Jordan
1 ÖKL HP Plettskis Frey
2 ÖKLHammerpoints Ao Guiness.
2x2 ÖKL Plettskis Filippa.Leif Wanhainen

Geilo 9-10 april
1 AK Chriwalls Evita äg Hagen för C Wallerby
1 AK Österviks Andy-Garcia Christer Wallerby

Ritsem 9-10 april
1 SKL CERT Borgeflons CJ Phi BO Johansson
2 UKL Vetpoints Bruna Bönan BO Johansson
2 ÖKL Vetpoints Tummelisa Lena Gustafsson
2 UKL Vestfjorddalens Sture Ola Johansson

Dovre 9 april
2 AK Borgeflons JL Ritti Ronny Remvang
1 AK Pimens Arrow Ole Fröland
1 UK Ohlsmyrens Rocket Man Arild Solli
1 UK Black Luckys Ingo Knut Gunnar Sörlie

Altevann 9-10 April
2 AK Patjanens Villa Antinori Per Anton Berg

DPK Lunde 2 april 2011
1 UK Pimens BirkaSusanne Hempel

Dundret den 3 April
2 ÖKL Vestfjoddalens Mette Pekka Mattsson
2 UKL Vestfjorddalens Sture Ola Johansson
3 ÖKL Plettskis Frey
3 ÖKL Aukian Odert

Mittådalen 31/3-3/4 Vinterfjällpokal & Vinter SM
3 UKL Ohlsmyrens P Born to be Wild Rose-Marie Karlström
2 ÖKL Borgeflons Speediga Sassa Bengt Persson
1 SKL Cert Borgeflons Jaga CS äg R Ohlsson för A Larsson
3 SKL CK Borgeflons CJ Pia äg T Kolstad för E Holmvik
4 SKL Ohlsmyrens P Wild Thing äg R Ohlsson för A Larsson
5 SKL Björklunds K Cito Einar Holmvik

Arjeplogfjällen 26-27 mars
3 UKL Vetpoint’s Spotify Reine Lundqvist

Rörvattnet 26 mars
4 SKL Borgeflons KN Kraja Ronny Andersson
2 UKLViijägarens Xylia Sofia Palmqvist

Sälen 26-27 Mars
4 SKL Ohlsmyrens P Runaround Sue Bengt Persson
2 ÖKL Carnbrings Acta Gunilla Karlsson
3 ÖKL Borgeflons Speediga Sassa Bengt Persson

Lofoten 12-13 mars
1 AK Borgeflons JL Ra Balder Alf Tore Bölgen

Haslev 2011-03-13
1 UK Viarp´s Hamilton Martin Lorentsen
1 UK Viijägarens Xara Sören Mulvad Johansen