Svenska meriter 2017

MFK Långtora 27-29 oktorber FÄLT
1ukl hp Jakobslias Pricasso, äg/för Lisbeth Bodén
1ukl hp Venatios Viola, äg/för Regina Lindberg
1ökl Top Point Kalla, äg/för Marianne Dalunde
2ökl Av Rabbelugn Viggo, äg/för
2skl ck Högdalias DRR Alessi, äg/för
3skl East Meadows Pandora, äg/för Claes Kennedy
4skl Black Luckys Zerberus, äg/för

ÖNFK Dundret 21-22 oktober FJÄLL
2ökl Höytjönnas Nila, äg/för
3ökl Top Point Fjällan, äg/för

ÖFK Öland 22 oktober FÄLT
2ukl Top Point Herta, äg/för Mona Hammar
1ökl Bronja, äg/för Patrik Sundin

NNFK Ramundberget 7-8 oktober FJÄLL
3ukl Ohlsmyrens P Wilda Matilda, äg/för Roland Olsson
2ökl Ohlsmyrens P Wild At Heart, äg/för Roland Olsson

VFK/SGSK Falköping 6-8 oktober FÄLT
1skl vp Lyngberga Nora, äg/för Carl-Fredrik Stolt
1skl Fugledes Tiro, äg/för Bjerke Andersson
2skl V-Skalets Flo-Jo, äg/för Fredh Sigurdsson
3skl vp Vetpoints Athena, äg/för Bertil Mårtensson
3skl Top Point Krok, äg/för Ulf Johansson
4skl vp Black Luckys Rikke, äg/för Per-Ola Brekke
4skl vp Karacanis Chilla, äg/för Hans-Allan Eliasson
1ökl vp Top Point Scott, äg/för Christer Bjarnesund
1ökl vp East Meadows Pandora, äg Claes Kennedy, för Susanne Legneskog
1ukl hp Carnbrings Top Collins, äg/för Martin Hallberg
1ukl hp Fugledes Bea, äg/för Anders Landin
1ukl Björås Elda, äg/för Björn Danås
1ukl Lyngberga Meg, äg/för Carina Uhlén
2ukl Luthagens Ebba, äg/för Per Thulin
2ukl Niuman della Vecchia Irlanda, äg/för Carina Uhlén
3ukl Gamekeepers Nestor, äg/för Torbjörn Johansson
3ukl Top Point Minna, äg/för Marie-Louise Sjöberg

VBFK Tärnafjällen, 30 september – 1 oktober FJÄLL
1ukl hp Aeris TP Skott, äg/för
2ökl Höytjönnas Nila, äg/för

NNFK Bruksvallarna 28 september – 1 oktober FJÄLL SM-Fjäll, Fjällpokal
1ukl hp Höytjönnas Frank S., äg/för Erik Hården
1ukl hp Venatios Viola, äg/för Regina Lindberg
1ukl Carnbrings Screw Driver, äg/för Claes Carnbring
1ukl 4pl Rokkoomborres Nash, äg/för Hans Simensen
2ukl Top Point Svart, äg/för Peter Ingrids
2ukl Fjellrypas RF Zonya av Norge, äg/för Eva Perman
1ökl Sjaunja Myrens Tina, äg/för Peter Mattsson
2ökl Borgeflons MP X-Ray, äg/för Ulf Boström
3ökl vp Vet Points Jack the Ripper, äg/för Henrik Nilsson
3ökl Vestfjorddalens Nikita, äg/för Anna Edvall
1skl vp cert 1plac SM Karacanis Testa Rosso, äg/för Sverker Örmin
3skl ck Borgeflons DR Zaga, äg/för Jörgen Andersson

MFK Gotland 20-23 september FÄLT
1ukl hp Top Point Inez, äg/för Tommy Nilsen
1ukl Luthagens Edda, äg/för Karin Thulin
2ukl Carnbrings Rusty Nail, äg för Claes Carnbring
3ukl Björås Extreme, äg/för
3ukl Top Point Milton, äg/för
3ukl Viijägarens Grace, äg/för
2ökl Bronja, äg/för Patrik Sundin
2ökl Vega, äg/för
3ökl East Meadows Pandora, äg Claes Kennedy, för Susanne Legneskog

SPK Gotland 22-24 september FÄLT
1ukl hp Riddarsporrens Rietje, äg/för Björn Meijel
1ukl hp Top Point Inez, äg/för Tommy Nilsen
1ukl Top Point Herta, äg Mona Hammar, för Bertil Mårtensson
1ukl hp Fugledes Bixi, äg/för Tommy Nilsen
1ukl Carnbrings Rusty Nail, äg , för Claes Carnbring
2ukl Top Point Hera, äg/för
2ukl Lyngberga Meg, äg/för Carina Uhlén
2ukl Viijägarens Groll, äg/för
3ukl Top Point Milton, äg/för
1ökl Boelsgaards A Bloom, äg/för Mila Laago
1ökl Vega, äg/för
3ökl East Meadows Pandora, äg Claes Kennedy, för Susanne Legneskog
1skl cert cacit Vestfjorddalens Patrika, äg/för

MFK Gredby 18 september FÄLT
1ukl Top Point Wilton, äg/för Conny Andersson
1ökl vp Arctic Point Redgsweetsugar, äg/för Agneta Andersson
2ökl vp East Meadows Pearl of Passion, äg/för Ulla-Britt Östman

MFK Nederby/Gredby 15-17 september FÄLT
1ukl hp Carnbrings Rusty Nail, äg  för Claes Carnbring
1ukl Carnbrings Cuba Libre, äg/för Michael Humble
2ukl Carnbrings Tom Collins, äg/för Martin Hallberg
2ukl Gamekeepers Nestor, äg/för Torbjörn Johansson
2ukl Luthagens Edda, äg/för Karin Thulin
1ökl Fugledes Arrow, äg/för Lisbeth Bodén
2ökl Arctic Point Redgsweetsugar, äg Agneta Andersson, för Eskil Svendsen
3ökl East Meadows Pandora, äg Claes Kennedy, för Susanne Legneskog

NNFK Bruksvallarna 14 september FJÄLL
1ökl vp Borgeflons DR Zaga, äg/för Jörgen Andersson

SNFK Arvidsjaur 7-10 september SKOG, SM-SKOG
1ökl vp Skeirutj Steira, äg/för Olov Åhman
2ökl Sollidalens B Gimla, äg/för Öystein Pedersen
2ökl Vestfjorddalens Nikita, äg/för Anna Edvall
2ökl Skeirutj Mina, äg/för Rolf Sandström
1skl cert Sollidalens C Maximus, äg/för Mikael Kangosjärvi
1skl cert Skeirutj Steira, äg/för Olov Åhman
2skl Karacanis Testa Rosso, äg/för Sverker Örmin
2skl Bella, äg/för Olov Åhman
3skl Bella, äg/för Olov Åhman

SFK Löddeköpinge 10 september FÄLT
1ukl Gamekeepers Neiti, äg/för Carl-Fredrik Stolt
2ökl Boelsgaards A Bloom, äg/för Mila Laago

NNFK Jättendal 8-10 september SKOG
1ukl hp Sotborrens Vida-Vidder, äg/för Åsa Langgren

NNFK Edevik 9-10 september FJÄLL
2ökl Borgeflons MP Zorro, äg/för Tryggve Kolstad
2ökl Borgeflons DR Zaga, äg/för Jörgen Andersson

NNFK Gräftåvallen 7 september FJÄLL
2ukl East Meadows Rock´N´Roll Madonna, äg/för Silje Toft
2ökl Borgeflons DR Zaga, äg/för Jörgen Andersson

MFK Älvdalen 3 september SKOG
1ukl hp Carnbrings Screw Driver, äg/för Claes Carnbring

NNFK Stugun 3 september FJÄLL
1ukl Sotborrens Vild Vittra, äg/för Johanna Uddas
2ukl Sotborrens Vilje Stark, äg/för Martin Uddh

VBFK Lycksele 2-3 september SKOG
1ökl Black Luckys Zerberus, äg/för
1ökl Black Luckys Zerberus, äg/för
2ökl Höytjönnas Nila, äg/för
3ökl Karacanis Tyra, äg/för Sverker Örmin

ÖNFK Pirttivuopio 2-3 september FJÄLL
1ukl hp Höytjönnas Frank S, äg/för
1skl ck cert cacit vp Vet Points Tia, äg/för

ÖNFK Dundret 30 augusti FJÄLL
3ökl vp Vet Points Boss, äg/för

ÖNFK Pirttivuopio 23 augusti FJÄLL
1ökl Vet Points Åke, äg/för

SSK Bruksvallarna 30-31 april FJÄLL
1ukl hp Venatios Viola, äg/för Regina Lindberg
2ukl Trollmossens Nikki Nordanvind, äg/för Nikolaj Stengods

SNFK, Arjeplog 28-30 april FJÄLL
1 SKL Bella, äg/för Olov Åhman
2 SKL ck r-CACIT Myrteigens Lilla Tösen, äg/för Roger Larsson
1 ÖKL Chriwalls Harald, äg/för Christer Wallerby
1 ÖKL Sollidalens C Maximus, äg/för Mikael Kangosjärvi
3 UKL Aeris TP Tyra, äg/för Roger Larsson

NNFK, Lofsdalen 22-23 april FJÄLL
2 ukl V-Skalets Jaga, äg Maritha Forss/för Anders Eriksson
1 ökl V-Skalets Flo-Jo II, äg/för Fred Sigurdsson
2 skl ck Tiurskogens Cito, äg/för Anders Handler

NNFK, Rörvattnet 8-9 april FJÄLL
1 skl cert Villestofte’s Mico, äg/för Terje Bjugan
2 skl ck Aeris TP Royal, äg/för Jan Svensson
2 ökl Borgeflons MP Xorro, äg/för Tryggve Kolstad
2 ukl Borgeflons BS Agda, äg/för Reino Unosson

SISK, Hemavan, 2 april FJÄLL
2 SKL ck res-CACIT Karacanis Tyra, äg/för Sverker Örmin

VFK, Varberg 1 april FÄLT
1 ÖKL Top Point Krok, äg/för Ulf Johansson
1 ukl hp Fugledes Bea, äg/för Anders Landin
3 ukl Carnbrings Tom Collins, äg/för Martin Hallberg

NNFK, Moskogen 1 april SKOG
3 ÖKL Östbergets Winja, äg Marie & Kerstin Frändegård

VBFK, Hemavan 29-30 mars FJÄLL
1 SKL cert Karacanis Tyra, äg/för Sverker Örmin
4 SKL Bella, äg/för Olov Åhman

SFK, 28 mars FÄLT
2 SKL ck Lyngberga Nora, äg/för Kalle Stolt
3 skl ck Fugledes Tiro, äg/för Bjerke Andersson

NNFK, Bruksvallarna 18-19 mars FJÄLL
3 UKL V-Skalets Kira, äg/för Leif Bergström
3 SKL ck Co Cito, äg/för Einar Holmvik

ÖFK, Öland 18-19 mars FÄLT
2 UKL Top Point Herta, äg. Mona Hammar, för Bertil Mårtensson
1 UKL Jezzie, äg/för Joel Engelbrektsson
1 UKL Jezzie, äg/för Joel Engelbrektsson
4 SKL Lyngberga Nora, äg/för Kalle Stolt
3 SKL Fugledes Viva, äg/för Björn Danås
1 SKL cert Fugledes Tiro, äg/för Bjerke Andersson
2 SKL ck Black Luckys Antonia, äg/för Bertil Mårtensson
1 UKl Riddarsporrens Rietje, äg/för Björn Meijel
1 UKL Chriwalls I-Win, äg/för Joakim Sköld

FA Vårprov, Öland 17 mars FÄLT
2 SKL, ck r-cacit Lyngberga Nora, äg/för Kalle Stolt
4 SKL ck Fugledes Viva, äg/för Björn Danås

SNFK, Arjeplog, 11 mars FJÄLL
3 SKL Skeirutj Steira, äg/för Olov Åhman

Meriter från utlandet 2017

Mjöspröven 20 oktober FÄLT
2uk Badstuåsen Hegra äg/för Inger Johanne Delphin

Mjöspröven 6 oktober FÄLT
2uk Badstuåsen Hegra äg/för Inger Johanne Delphin

Vestfold, 6 oktober NM FÄLT
1 skl Chriwalls Harald, äg/för Christer Wallerby

Hovden, 30 april FJÄLL
1 UK Chriwalls I-Win, äg/för Joakim Sköld

DESK 2 april FÄLT
2 AK Top Point Lin, äg/för Anna Linder

Geilo 1 april FJÄLL
3 ÖKL Chriwalls Harald, äg/för Christer Wallerby

DPK Vildbjerg 24-26 mars DK FÄLT
2 ÅK Tristan, äg Susanne Hempel för Patric Sundin
1 ÅK Ghil, äg Susanne Hempel för Patric Sundin
2 skl hp Fugledes Tiro, äg/för Bjerke Andersson

DGK Herning 25 mars FÄLT
2 AK Top Point Lin, äg/för Anna Linder

DKK 20 mars DK FÄLT
3 skl hp Fugledes Tiro, äg/för Bjerke Andersson

DKK 17-18 mars Vejen FÄLT, Danskt Derby
1 Ukl, 3e plac, Top Point Lin, äg/för Anna Linder

Haslev 11 mars DK FÄLT
1 ÅK Björås Anya, äg/för Per Arlebring